Tarihçe

3 Nesildir süre gelen emeğin, inancın, kalitenin hikayesidir bu... Numanoğlu, 1930'larda, Cumhuriyet'in ilk yıllarında Numan Ağa'nın inşaat alanında edindiği tecrübeler ışığında sektöre adımını attı. 1960'larda ise Ali Fuat Numanoğlu'nun müteahhitlik - mühendislik ve mimari faaliyetleriyle hizmete devam etti. Aile bu dönemde altyapı, üstyapı, kooperatif ve lüks konut inşaatları ile sektörde rekabet gücünü arttırarak sayılı firmalar arasına girmeyi kısa sürede başardı.

Bu yükseliş hızla devam ederken Ali Fuat Numanoğlu'nun 1985 yılında vefatıyla bayrağı Yönetim Kurulu Başkanımız İlhami Numanoğlu alır. 1985 yılından sonra İlhami Numanoğlu'nun başkanlığında firmamız birçok başarılı projeye imza attı. 1988 yılında kurumsallaşma çalışmalarımızın başlamasıyla, Numanoğlu İnşaat Turizm ve San. Ltd. Şti. kuruldu. Üçüncü nesilde toplanan tecrübe ve birikimiyle son 25 yılda birçok konut ve taahhüt işlerine imza atan grubumuz, 2000'li yılların başında vizyonunu ve misyonunu yenileyerek, tamamen konut üretiminde yoğunlaşmıştır.

Numanoğlu, adından sıkça ve övgüyle söz edilen projelerini yaşam alanlarında; estetiğe, sağlığa, konfora ve güvenliğe önem vererek üretti. Yola çıkarken stratejisini, bugünü değil yarını düşünerek, bugünün ihtiyaçlarından yarının sorunlarını öngörüp, çözümleyerek belirledi.

“Sizin hayalleriniz, bizim işimiz" sloganıyla hareket eden Numanoğlu, bölgenin önemli markalarından biri konumuna geldi. Üç nesilden bu yana kendini sürekli geliştiren, söz verdiği hedefleri, belirlenen tarihlerde gerçekleştiren Numanoğlu, önümüzdeki dönemde ulusal ve uluslararası boyutta daha fazla yol kat etmeyi hedefliyor...